Vytvořte si doma bosonohé pracoviště


Barefoot obuv a bosonohé chodníčky jsou současným velkým hitem. Sklízí úspěch díky své přirozenosti, neboť chůze naboso je to, co lidem schází v průběhu celého dne, kdy většinu pracovní doby tráví v zaměstnání v nějaké obuvi, a ve zbytku času se v obuvi pohybují ve městech na nákupech nebo při zařizování záležitostí na úřadech. V některých domácnostech se dokonce chodí v pantoflích, a tak si vlastně bosonohé chůze užijeme sotva pár minut v době, kdy se procházíme v ložnici těsně před ulehnutím k spánku. Bosonohá chůze je důležitá zejména ze dvou důvodů, za prvé se tím formuje nožní klenba, která má v obuvi tendenci zakrnět a vznikají tím ploché nohy, a za druhé se na bosých ploskách aktivují energetické meridiány, které propojují s chodidly vnitřní orgány, a tím se podporuje jejich činnost. Je to jakási obdoba reflexních masáží.

sezení na podlaze

Chodit alespoň doma naboso se tedy vyplatí, a výhodu má i ten, kdo využije k bosonohé chůzi v zimních měsících podlahové topení. To si můžete zhotovit sami a není to nic obtížného, budete k tomu potřebovat systémové desky pro podlahové vytápění, topné hadice, pochozí desky cemento-vláknité, reflexní fólii a kročejovou vrstvu a samozřejmě vhodnou podlahovou krytinu, například plovoucí podlahu nebo koberec.

cvičení na podlaze

Pokládku desek a potrubí zvládnete sami za pár hodin a na závěr požádáte instalatéra o zapojení rozdělovače pro podlahové topení, který oživíte připojením k topnému zdroji, a tím může být plynový kotel, elektrokotel, anebo krbová kamna či krb s výměníkem. Odpadnou vám starosti s odvzdušňováním a čištěním radiátorů a teplo v místnosti bude rovnoměrně rozložené, protože podlahová plocha umožní, aby teplo stoupalo vzhůru v celém obytném prostoru a lépe se tu mísilo se studeným vzduchem. Až budete mít podlahové vytápění hotové, můžete na návštěvu pozvat vaše přátele, aby se tu inspirovali a možná se do podobného projektu pustí tak, jako vy.