Uklizený útulný domov


Mít čistý a uklizený domov je podle mého názoru asi každého věc. Někdo tam jednoznačně uklizeno mít nepotřebuje. Já si myslím, že ale hlavně ženy, které tam chtějí mít uklizeno a chtějí mít domov opravdu čistý a také hlavně útulný, tak se nedivím. Ano, hlavně, ženy chtějí mít útulné bydlení, tedy alespoň já a moje maminka. Také moje sestra si na tohle potrpí. Ale možná čím jsou lidé, a v tomto případě hlavně ženy starší, tak také na to tak moc nedbají. I když já mám dvě babičky a jedné je úplně jedno, jak to doma má, je jí úplně fuk, jak to doma vypadá a jestli tam má nepořádek anebo špínu.

O domov ráda pečuji.

Bohužel to takhle je. Nevím proč. Možná od té doby, co babičce zemřel manžel, můj děda, tak ona se už asi na všechno vykašlala. Alespoň ona mi takhle říká, že už na to kašle, že už jí svět nebaví. Jsou to už tři roky a babička se s ním ještě nesmířila, i když se snažíme, aby domov měla čistý a také veselý, proto za ní pětkrát týdně jezdíme. Dáváme jí také její pravnoučata na hlídání, protože babička je jinak čilá a má pravnoučata ráda. Ovšem ale zase druhá babička, tak ta je zase taková, že ho musí mít všechno tip ťop a opravdu si zakládá na pořádku a také disciplíně a hlavně čistotě.

Doma chci mít pořádek.

Doma má několik dezinfekčních prostředků a vždy to dělá v rukavicích, protože zase říká, že je alergická úplně téměř na všechno, že alergická je dokonce i na jar na nádobí i na sprchové gely, takže ona se musí umývat jenom nějakým extra citlivým dětským mýdlem. Nepoužívá ani aviváž na praní. Aby měla čistý domov, tak používá jak ocet, tak také drahé opravdu agresivní čistící prostředky. Tohle mi přijde zase zbytečné, protože drastické čistící prostředky na domov opravdu hodně škodí životnímu prostředí. A jaké prostředky na úklid doma používáte vy? Máte také přírodní prostředky nebo používáte také silnější prostředky?