Méně nákladů za elektřinu


Neustále rostoucí ceny za elektřinu dohnaly spoustu lidí k různým řešením této situace. Protože bez elektřiny se obejít nemůže nikdo, bylo nutné nějak vymyslet, jak to udělat, aby lidé platili méně. Mnoho lidí zkoušelo snižovat spotřebu elektřiny například používáním spotřebičů jen během nízkého tarifu, který ovšem nemá k dispozici každý. Tímto způsobem se dají nějaké peníze ušetřit, ale rozhodně to rodinný rozpočet nespasí. Daleko lepším řešením je pořízení domácí solární elektrárny. Solární elektrárnu nejspíš znají úplně všichni. Poslední dva roky rostou jako houby po dešti.

střecha panely

Lidé si je kupují nejen na střechy svých domů, ale setkáme se s nimi i na chatách nebo na střechách firem. I firmy se staly zákazníky dodavatelů fotovoltaiky, protože i jim značně stouply výdaje za elektřinu. Proč si vlastně koupit solární panely? Díky solárním panelům si vyrobíte svoji vlastní elektřinu. Výhodou je, že ji nemusíte hned spotřebovat. Díky novele zákona z loňského roku můžete elektřinu spotřebovat později, pokud si ji uložíte do baterií, ale také ji můžete prodat, někomu poslat anebo ji využijete hned. Ideální je pořídit si solární panely s bateriemi, protože si do nich můžete uložit elektřinu třeba na léto, kdy bývají časté bouřky.

panel na střeše

Výpadky proudu jsou na denním pořádku, a díky elektřině v bateriích budete mít proud neustále. Cena solárních panelů záleží na tom, jaký vám dodavatel připraví projekt fve. Celková cena se nikdy nedá říct předem a je individuální pro každého zákazníka. Vzhledem k nákladům se lidé často ptají za jak dlouho se jim vrátí investice do panelů. Odpověď je že jde většinou o 7 až 10 let. Cena jednoho panelu se pohybuje zhruba od 5 tisíc korun, záleží tedy potom na jejich počtu a velikosti a také na výkonu. Životnost panelů je zhruba 30 let, takže se jejich pořízení určitě vyplatí, zejména pokud chcete žádat o dotace.