Sídlo firmy si zřídíme raději v Praze


Důvodů, proč si zřídit sídlo firmy v Praze, může být celá řada, a mohli bychom si tu některé z nich připomenout.

Být reprezentativní – představte si, že chcete uzavřít dohodu s obchodním nebo výrobním partnerem a záleží vám na prostředí, kde se bude dohoda uskutečňovat. Je vám jasné, že by mělo být reprezentativní, a že by to mělo zapůsobit tak, abyste se necítili trapně, jestliže se vaši přátelé posadí do hlučné restaurace či vinárny s ozvučeným barovým pultem. Obchodní jednání také nechcete vést ve vašem obýváku, anebo na zahradě pod pergolou, kam doléhá zvuk cirkulárky od sousedů nebo štěkání psů z vaší ulice či dokonce kdákání slepic. Přece jen je lepší posadit vaše partnery do reprezentativní zasedací místnosti, kde se sezení uskuteční v tichosti bez rušivých vlivů. A navíc si můžete pak dopřát návštěvu restaurace či kavárny už jen jako bonus, nikoli jako prostředí pro podpisy smluv.

zasedací místnost

Zvědaví sousedé – že je rozumné sdělovat podrobnosti o svém životě jen tomu, komu stoprocentně důvěřujete, se potvrdilo v minulosti tolikrát, že by bylo zbytečné to sáhodlouze popisovat. Někteří lidé důvěřují dokonce jen vlastní rodině, a někdy ani to ne. Je velmi riskantní zajít do obecní hospody a vytrubovat tam vše o vašich podnikatelských úspěších, a stejně tak není dobrý nápad zapovídat se se sousedem a prozrazovat výši svého obratu a zisku. Ono se mnohdy nevyplácí dávat lidem ve vašem okolí na vědomí, že podnikáte, protože pak se můžete stát obětí závisti, a lidé ze závisti dovedou dělat i velmi odporné věci – pomlouvat a šířit o vás nepravdivé informace.

práce v kanceláři

Jestliže nahlásíte sídlo firmy v Praze, kde je vysloveně anonymní prostředí, budete mít jistotu, že se o vašem podnikatelském záměru nedozví nikdo nic. Budete tu mít naprostý klid na vaše aktivity a budete vědět, že když vyjdete ze zasedací místnosti ven na ulici, že tu splynete s davem turistů a stanete se jedním z nich.