Aktuálně probíhá v našem obchodě inventura a zpracováváme objednávky z minulého týdne. Všechny objednávky od 13. září budou vyřízeny v týdnu následujícím. Děkujeme za pochopení.

FAQ

Jak je to s cenami za dopravu? 

Balíček s naším zbožím vám může přivézt buď Česká pošta, nebo PPL. Ceny jsou následující:

Česká pošta: 119 Kč

PPL: 95 Kč

Oba způsoby mají společnou jednu příjemnou věc – při objednávce nad 2 000 Kč budete mít dopravné zdarma. Kamennou prodejnu nemáme, ale pokud byste si chtěli vyzvednout svou objednávku sami, po domluvě je možné osobní předání zdarma buď v Praze, nebo v Táboře.

S platbami je to ještě jednodušší: za dobírku vám připočteme 30 Kč, nad 2 000 Kč je zdarma. Ostatní způsoby platby (kartou nebo bankovním převodem) nezpoplatňujeme.

Přišel mi balíček v evidentně použité krabici. To je schválně?

Ano, veškeré obalové materiály se snažíme recyklovat. Vážíme si všech našich zákazníků a samozřejmě vám chceme posílat i balíčky co nejhezčí, ale na druhou stranu si vážíme i naší planety. Vy budete mít při rozbalování radost jen pár minut, ale energie spotřebovaná na výrobu nové krabice a pak na její likvidaci přírodu zatíží mnohem víc. Proto se snažíme obaly využívat znovu a znovu, dokud to jde.

Ať hledám, jak hledám, nepřišla mi s balíčkem faktura!

To je taky správně: faktury s objednávkou neposíláme, dostanete ji mailem po odeslání objednávky. Snažíme se šetřit životní prostředí - fakturu si můžete vytisknout, když ji budete potřebovat.

Posílám objednávku a těším se na své zboží! Bude to už zítra? Pozítří? Nemůžu se dočkat...

To samozřejmě chápeme! Aby se vám lépe plánovalo a čekání utíkalo rychleji, můžeme vám prozradit, že objednávky odesíláme dvakrát týdně, v úterý a v pátek, pokud se neděje nějaká mimořádnost (jako účast na trzích a prodejních výstavách). O tom vám ale vždy dáme vědět na titulní stránce.

Řecko, Řecko… není to zase všechno vyrobené v Číně, jen s nalepenou řeckou vlaječkou?

Ne, vážně ne! Za všechny naše značky dáme ruku do ohně: jsou to malé řecké společnosti, někdy za nimi stojí dokonce jen jeden nadšenec – tvůrce, jindy dva nebo tři majitelé, ale nikdy žádná čínská fabrika. Všechny firmy jsou řecké, využívají lokální suroviny (pokud to jde) a často navazují nebo odkazují na mnohasetleté tradice. Čas od času někoho z jejich zástupců vyzpovídáme, aby se nám svěřili s tím, jak je napadlo vybudovat právě takovou společnost, nebo jak těžké je v Řecku rozjet podnikání. Mrkněte na náš blog!