Aktuálně probíhá v našem obchodě inventura a zpracováváme objednávky z minulého týdne. Všechny objednávky od 13. září budou vyřízeny v týdnu následujícím. Děkujeme za pochopení.

Echinaceový čaj – bojujte se zimní únavou

Bylinka, která nakopne obranyschopnost, pomáhá chránit před chřipkou a nachlazením a zahání zimní únavu – to je echinacea, česky třapatka nachová. A jako spoustu jiných bylinek nám i echinaceu přináší v bio kvalitě od řeckých malopěstitelů značka rhoeco.

Echinacea = imunita

Asi první spojení, které intuitivně většinu z nás napadne: echinacea podporuje obranyschopnost. Přesněji řečeno, snižuje náchylnost organismu k nachlazení, což v zimě potřebujeme. Podle kanadské studie může podávání echinaceových přípravků při prvních příznacích symptomů onemocnění horních dýchacích cest zmírnit vážnost jeho průběhu. Echinacea také pomáhá léčit záněty močových cest, záněty dutin, záněty středního ucha, bolest v krku a bronchitidu. Je považována za přírodní antibiotikum i antivirotikum a ve Spojených státech se tak používala od konce 18. století až do rozšíření klasických antibiotik – léčila se s ní například spála, záškrt i malárie.

Echinacea pomáhá i s kožními problémy a zimní únavou

Tato bylinka dokáže rozproudit lymfu a zvýšit prokrvení organismu – díky tomu zlepšuje stav pleti (jak při vnitřním použití, tak zevně prostřednictvím olejů a krémů s jejím výtažkem). Zrychluje hojení oparů, zmírňuje akné, ekzém i lupénku. Díky pročištění lymfatického systému pomáhá chránit tělo před vyčerpáním z chladné a energeticky náročné zimy, prohříváním mu dodává energii, kterou nemůže v dostatečné míře čerpat ze slunce.

Zkrátka a dobře – pro zimu a předjaří je echinacea ideální bylinka. Čaj z ní má nasládlou chuť s nádechem hořkých mandlí. U značky rhoeco se můžete spolehnout na nejvyšší kvalitu bylinek vždy z jednoho regionu. Ochutnáte?